72 Yaşında Anne Oldu – İşte 11 Aylık Çocuk

72 Yaşında Anne Oldu – İşte 11 Aylık Çocuk

İlerleyen yaşlarda çocuk sahibi olmak hem çocuk hem de anne adayı açısından sakıncalı olabiliyor.

Hindistan’ın Amritsar şehrinde yaşayan Daljinder Kaur ilk çocuğunu 72 yaşında dünyaya getirdi. 11 ay sonra ise doğumun sağlığını etkilediğini itiraf etti.

Daljinder’in eşi Mohinder Singh Gill 79 yaşında. 47 yıllık çift emeklilik hayatının tadını çıkarırken şok bir şekilde çocukları oldu. AFP’ye belirtilenlere göre Arman Singh ismi verilen bebek tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelmiş.

Daljinder Kaur, AFP’ye “Allah dualarıma cevap verdi. Şimdi hayatımda istediğim her şey var. Çocuğuma bakabilecek enerjim olduğunu düşünüyorum. Eşim de bana yardımcı oluyor” dedi.

Tüp bebek yönteminin uygulandığı hastane başta buna onay vermedi. Daljinder’in yaşlı olduğunu düşündüler. Bir şekilde ise ikna oldular.

Doktor Anurag Bishnoi, AFP’ye “Çok zayıf olduğundan başta kabul etmedim. Yaptığımız testler sonucunda ise son derece sağlıklı olduğu ortaya çıktı. Biz de isteğini yerine getirdik” dedi.

Arman dünyaya geldikten sonra annenin sık sık tansiyonu çıktı ve eklem ağrıları başladı.

Daljinder kendisiyle yapılan bir röportajda, “Sık sık tansiyonum çıkmaya başladı ve çabuk yorulmaya başladım. Birkaç farklı doktora göründüm ve beslenme tarzımı değiştirdim. Tek endişem Arman. Onun için sağlıklı olmam gerekiyor” dedi.

Çocuk şimdilerde bir yaşında ve dünyaya geldiğinde 1.13 kg ağırlığındaydı. Hala ideal kilosuna ulaşamadı ve annesi de emzirmeyi bıraktı.

Karşılaştığı bütün zorluklara rağmen kadın anne olmaktan dolayı çok mutlu.

“Oğlum harika bir çocuk. Son derece uysal ve herkese gülümsüyor” dedi.

Aileye dair videoyu hemen izleyin:


Sizce bu yaşta anne olmak kötü bir fikir mi? Görüşlerinizi belirtmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyin.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ