Engelli Kardeşinin Parkta Oynayabilmesi İçin Yetkililere Mektup Yazan Küçük Kız

Engelli Kardeşinin Parkta Oynayabilmesi İçin Yetkililere Mektup Yazan Küçük Kız

8 yaşındaki Naomi Gwynne ikiz kardeşi Isaac’la parka gittiğinde parka yeni bir oyun alanının kurulduğunu görüp çok sevindi. Ama Isaac’ın yeni salıncaklarda eskisi gibi sallanamadığını görünce heyecanı yerini hayal kırıklığına bıraktı.

Engelli ikiz kardeşini salıncakta sallayamadığı için çok üzülen Naomi parkı yapanlara bir mektup yazdı, annesinden mektubu yetkililere iletmesini istedi.

 

Annesi Miriam’ın Twitter’da yayınladığı mektup yüzlerce kez paylaşıldı ve şehir konseyinin dikkatini çekti.

Böylece, Naomi’nin mektup yazmasından bir hafta sonra konsey oyun alanına Isaac’ın da rahatlıkla sallanabileceği özel bir salıncak yerleştirdi. Otizmli olan ve aynı zamanda öğrenme zorluğu yaşayan Isaac geleneksel bir salıncakta sallanamazken, yeni salıncakta sallanırkenki mutluluğu görülmeye değerdi.

Anneleri Miriam bu anı, “Isaac hemen salıncağa tırmanıverdi” diye anlattı. “Naomi ona yeni salıncağı göstermek için çok heyecanlıydı, hemen onu itip sallamaya başladı. O günden sonra parka üç kez daha gittik ve Isaac her seferinde doğruca salıncağa koştu. Salıncağı ilk gördüğümde gözyaşlarına boğuldum, şehir konseyine ne kadar teşekkür etsem azdır.”

Naomi mektubunda şunları yazmıştı:

“Sevgili “Park Yapıcıları,
Yeni oyun parkı çok hoşuma gitti ama acaba parka bir de engelliler için salıncak koyabilir misiniz? İkiz kardeşim Isaac bebek salıncağına sığmıyor ama diğer salıncakların da halatlarına tutunamıyor. İkimizin de en çok sevdiği şey salıncakta sallanmak ve şimdi ikimiz de çok üzgünüz. Onu neden unuttunuz?”

Kaynak: http://www.mirror.co.uk

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ