Öğretmenden Yüz Kızartan Mesajlar Kızın Ailesi Paylaştı ve…

Öğretmenden Yüz Kızartan Mesajlar Kızın Ailesi Paylaştı ve…

Bir ilköğretim okulunda görev yapan öğretmen, 16 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak ceza evine gönderildi. Böyle olay son zamanlarda medyada oldukça fazla yer almaya başladı. Neden bu istismarlar yaşanıyor. İşte detaylar

Olay, Antalya’da bir ilçede , bir ilköğretim okulunda yaşandı. İddiaya göre, 16 yaşındaki S.Ö, kardeşini okula götürdü. S.Ö., burada bulunan kantinde bir süre kalarak çay içti.

Bu sırada yanına yaklaşan A.K, birlikte çay içme teklifinde bulundu. A.K’nin çay içmek için odasına götürdüğü kızın saçını okşayarak sarılıp öptüğü iddia edildi. İkili, olayın ardından sosyal medya üzerinden de görüşmeye devam etti.

Durumu fark eden genç kızın ailesi sosyal medya mesajlaşmaları ile polise giderek şikayetçi oldu. Okulda gözaltına alınan A.K. savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şahsın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Olay ilgili açıklamada bulunan Alanya ilçe Milli Eğitim Müdürü, söz konusu öğretmen hakkında gerekli şikayetin hemen ardından soruşturma başlattıklarını belirtti.

Öğretmenin mesajlarda kıza okulda sarılıp, öptüğünü de itiraf ederek “Kıpır kıpır oldu içim” dediği görüldü.
Son zamanlarda toplumsal bir yara haline gelen bu olayın ciddi olarak ele alınıp, daha kötü sonuçlar doğurmaması için toplumsal bir algı oluşturulmalı.

Ailenin gazetecilere ulaştırdığı Facebook mesajlarında öğretmen A.K’nin kıza “Sevgilim olur musun?” yazdığı görüldü. Çok sayıda Facebook mesaj fotoğrafında öğretmenin kızı gezmeye götürmek istediği, 16 yaşındaki kıza “2 yıl beklersen 18 yaşına girersin. Ben de eşimden boşanıp seninle evlenirim” yazması da dikkat çekti.Kaynak: Hürriyet

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ