BİR BARDAK SUYA MADENİ PARA ATIP BUZLUĞA KOYARSANIZ…

BİR BARDAK SUYA MADENİ PARA ATIP BUZLUĞA KOYARSANIZ…

Bir bardak suya madeni para atıp buzluğa koyarsanız…

Tatile çıktıktan sonra veya kısa süreli bir iş seyahatinden sonra derin dondurucu da bıraktığınız yiyeceklerin, bozulup bozulmadığını anlarken tereddütte mi kalıyorsunuz? Birazdan vereceğimiz ilginç bir yöntemden sonra kafanızda bu soru işaretlerini silip atacaksınız.


Hafta sonunu geçirmek için kısa bir tatile gittiğinizde veya iş seyahatlerinizde evinizde elektrik kesintisi olması muhtemeldir. Peki, bu kesinti sonucunda buzdolabınızda ki yiyecekler ne hale geliyor hiç düşündünüz mü?

Bildiğiniz gibi derin dondurucuda ki yiyecekler çözülüp tekrar tüketildiğinde sağlığımıza oldukça zararlı hale gelebiliyor. Hatta et türü yiyecekler bakteri üreterek gıda zehirlenmelerine sebebiyet verebiliyor ABD’nin bazı bölgelerini vuran Matthew kasırgası sonrasında Sheila Pulanco Russell isimli bir kadın bu tarz ihtimallere karşı bir yöntem geliştirip sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Ve paylaşımı milyonlarca kişi tarafından oldukça ilgi gördü.

İşte dolaptaki yiyeceklerin bozulup bozulmadığını anlayabileceğiniz o ilginç yöntem… Tek ihtiyacınız olan bir kupa, çeşme suyu ve bozuk para. Dondurucuya içi su dolu bir kupa yerleştirin. Donduktan sonra dondurucudan alın ve üstüne bozuk para koyup dondurucunuza geri koyun.

Eğer bozuk para, ortadan aşağıya doğru düşmüşse yiyecekleriniz bozulmuş demektir.

 

Eğer bozuk para olduğu yerde yani kupadaki buzun üstünde duruyorsa, yiyeceklerinize bir şey olmamış demektir. Bu ipucunu, evinizden bir süreliğine uzaklaşacaksınız denemekte fayda var.

Böylelikle siz evde yokken elektriklerin kesilip kesilmediğini ve dolayısıyla yiyeceklerinizin bozulup bozulmadığını anlayabilirsiniz.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ