Son dakika haberi: Ağrı’da 18 gündür bulunamayan Leyla Aydemir’in ölümü ile ilgili şok detay! Leyla nasıl öldü?

Son dakika haberi: Ağrı’da 18 gündür bulunamayan Leyla Aydemir’in ölümü ile ilgili şok detay! Leyla nasıl öldü?

Son dakika haberi… Türkiye Eylül’den sonra Leyla Aydemir’in ölüm haberiyle bir kez daha kahroldu. Ağrı’da 18 gün önce kaybolan 4 yaşındaki kız çocuğu Leyla Aydemir ile ilgili kötü haber geldi. Ağrı’nın Bezirhane köyünde Bayramın 1. Günü kaybolan minik Leyla dün bulundu. 4 yaşındaki küçük kızın bedeni Dere yatağına yüz üstü atılmış bir şekilde bulundu. Minik Leyla’nın ölümü ile ilgili Ağrı Valisi’nden açıklama geldi. Minik Leyla Aydemir nasıl öldü? Leyla’nın ölüm nedeni nedir? İşte tüm detaylar…


Son dakika haberi… Ağrı’da 18 gün önce kaybolan 4 yaşındaki minik Leyla Aydemir’den acı haber geldi. Eylül Yağlıkara’dan sonra Leyla Aydemir’den gelen acı haber tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın ilk günü bayram ziyaretine gidildiği sırada kapıda oynarken kaybolan küçük kız çocuğundan 18 gündür haber alınamıyordu. Yaklaşık 18 gündür tüm Türkiye Leyla Aydemir bulundu mu? Diye aratıyordu. Dün gelen acı haber Tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Önce Eylül Yağlıkara’nın ölümü daha sonra ise Leyla Aydemir’in ölümü sonucunda tüm Türkiye gözyaşı döktü.


MAVİ BONCUKLU KOLYESİ BOYNUNDAYDI

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın 1. Günü ailesiyle ziyarete gittiği sırada dedesinin köyünde kaybolan küçük kızın cesedi 18 gün sonra ortaya çıktı. Leyla Aydemir’in cenazesi 23.40 sularında Erzurum Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Cenazeyle birlikte aileden sadece amcası Yusuf Aydemir geldi. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre çıplak halde bulunduğu belirtilen Leyla’nın üzerinde sadece fotoğraflarda boynunda takılı olan mavi boncuklu kolyesinin bulunduğu ifade edildi.

Jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK’lar ve gönüllüler tarafından oluşturan ekipler, eğitimli köpekler ve drone eşliğinde aradığı Leyla bir türlü bulunamadı.


Tüm aramalara rağmen Leyla bulunamayınca köye Avrupa’nın en iyi arama birliği olarak gösterilen Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekipleriyle, Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi’nden (JAKEM) getirilen kadavra arama köpekleri ‘Modül’ ve ‘Mavi’ de çalışmalarda kullanıldı.

DERE YATAĞINDA BULUNDU

Valilik tarafından Leyla’nın kaybolmasının ardından yapılan yazılı açıklamada, “Kent merkezi ve ilçelerdeki tüm MOBESE kameraları incelendi. Merkez ve ilçelerdeki tüm MOBESE kayıtlarına bakılmıştır. Köyde kayıp olan çocuğun düşebileceği su birikintileri ve artezyen kuyuları vidanjörler aracılığıyla boşaltılarak arama yapılmıştır. Ayrıca köyde bulunan yüksek otlar kesilerek daha detaylı arama yapılması sağlanmıştır. Olay bölgesine daha geniş ve kapsamlı arama yapmak maksadı ile arama köpekleri ve havadan Drone ile köy ve civarında arazi taraması yapılmıştır. Emniyet Müdürlüğü Balık Adam Ekibi su birikintileri ve dere yataklarının aranması sağlanmıştır” denildi.

Leyla’nın cansız bedeni, daha önce didik didik edilen Bezirhane köyüne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine ot biçmek için giden bir köylü tarafından bulundu.

Ekipler, köye giriş çıkışları kapattı. Küçük kızın bulunduğu yere kimseyi yaklaştırmayan jandarma, olay yerinde inceleme başlatarak delil aradı. Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca görevlendirilen iki savcı, bölgeye gelerek inceleme başlattı.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla’nın otopsi raporuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Elban şunları söyledi:

“Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış… Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması…

Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralkama izi mevcut değil. O süre zarfında vahşi hayvan yaralaması da söz konusu değil…”

“YARA İZİ VARDI”

Acı haberi alan Leyla’nın ailesi, sinir krizi geçirdi, gözyaşlarına boğuldu. Dede Zeki Aydemir, “Torunumu bugün ot biçmek için bölgede giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin” dedi.

3.5 yaşındaki minik Leyla Aydemir bugün sabah saatlerinde toprağa verildi.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ